Ident.: rozlišují se od výst. tř. 23d a 24d tím, že mimo hlavy, lícních skvrn, krku a hrdla jsou i prsa celá rezavěhnědá a břicho je bílé s podélným rezavěhnědým čárkováním, ocas je čárkovaný podélně. Mezi sebou tj. šedou a skořicovou řadou je rozdílnost nepatrná a existuje více méně jen teoreticky, proto bude účelnější je vystavovat společně.
Hlava: rezavěhnědá ve stejném barevném odstínu jako lícní skvrny, ozobní čárky, krk, hrdlo a prsa, oční čárky chybějí, nebo jsou součástí lícních skvrn, zrcátka krémová, oči tmavé.
Vrchní strana: záda krémová, křídla krémová rezavěhnědá lemovaná, kostřec krémový s rezavěhnědými čárkami, ocas krémový s podélným, rezavěhnědým širokým čárkováním.
Spodek: břicho bílé rezavěhnědě+ čárkované, boky rezavěhnědé podélně bílé skvrny.
Zobák, nohy: korálově červený, nohy oranžově červené.
Samička: hlava krémová, ozobní čárky rezavěhnědé, oční čárky chybějí, lícní skvrny naznačené béžové, zrcátka krémová, záda krémová se světlými lemy, křídla krémová, kostřec béžový, čárkovaný, ocas béžový podélně široké čárkování, hrdlo, prsa a břicho krémové, boky béžové s naznačenými světlejšími skvrnamy, oči tmavé, zobák a nohy červené.
Ident.: šedá - hnědá - béžová, hlava šedá záda a křídla béžověšedá, břicho krémové, znaky na hlavě černé, zrcátka bílá, líce rezavěhnědé, kostřec béžový ocas bílo/černě páskovaný, hrdlo zebrované, ukončeno širším prsním páskem tmavošedé barvy.
Hlava: tmavě perlově šedá, čárky černé, zrcátka bílá, lícní skvrny rezavěhnědé, hrdlo tmavošedé zebrování ukončeno na prsou širším tmavošedým páskem, oči tmavé.
Vrchní strana: záda a křídla béžověšedá až šedohnědá, kostřec béžový, ocas šedý bílo/tmavošedě páskovaný, spodní ocas krémový.
Spodek: břicho krémové, boky hnědé s bílými kulatými skvrnami.
Zobák, nohy: zobák korálově červený, nohy oranžově červené.
Samička: bez samčích znaků, znaky na hlavě, zrcátka bílá, hrdlo světle šedé, břicho krémové, boky béžověšedé, oči tmavé, zobák a nohy červené.
Ident.: béžová - žlutobéžová - krémová, hlava béžová, záda a křídla béžová se žlutým nádechem, znaky světle hnědé, zrcátka bílá, líce oranžověhnědé, kostřec krémový, ocas krémovo/hnědě páskovaný, hrdlo béžové s hnědým zebrováním ukončeno širším hnědým páskem.
Hlava: béžová, čárky světle hnědé, zrcátka bílá, lícní skvrny tmavo-oranžověhnědé, hrdlo béžové, hnědě zebrované ukočeno na prsou širším hnědým páskem, oči tmavé.
Vrchní strana: záda a křídla béžová se žlutým nádechem, kostřec krémový, ocas béžově krémovo/hnědě páskovaný, spodní ocas krémový.
Spodek: břicho krémové, boky hnědé s bílými kulatými skvrnami.
Zobák, nohy: zobák korálově červený, nohy oranžově červené.
Samička: bez samčích znaků, znaky na hlavě světle hnědé, zrcátka bílá, hrdlo krémové, břicho krémové až béžové, boky béžové se žlutým nádechem, oči tmavé, zobák a nohy červené.
Ident.: tyto výstavní třídy se rozlišují a dělí podle melaninové části jejího vybarvení na šedé nebo skořicové a navíc lze je rozdělit do podtříd na nepravidelné a na symetrické strakaté ptáky. Symetrické strakaté se často nazývají podle místa jejich strakatosti na "sedlové", kde barevná jsou jen záda až ke kostřeci ostatní části jen bílé, zobák a nohy červené, celá spodní strana je bílá bez zebrování, hlava bez čárek a lícních skvrn, oči tmavé. Samička se rozpozná jen podle oranžového zobáku, protože i samci jsou celí bez samčích znaků, oči tmavé. Nepravidelné nebo nesymetrické straky mají být bílé k tmavému zbarvení 40 % ku 60 % a u samců mají být samčí znaky všechny viditelné a navíc strakatostí narušené, samičky bez samčích znaků a se světlejším zobákem, oči tmavé.
Ident.: bílá, celé opeření je bílé bez zebrování a samčích znaků, hlava bez čárek a lícních skvrn, zobák korálově červený, nohy oranžově červené, oči tmavé až červenohnědé, samičky stejně zbarvené jen zobák je světlejší oranžový. Na čistotu bílého opeření je třeba při posuzování pečlivě dbát a i sebemenší skvrna jiného zbarvení vylučuje ptáka ze soutěží. Tak zvané
Plísňová: plísňové tj. černoprsé bílé se zařazuje do samostatné podtřídy a zde se vyžaduje celé opeření pokryté stejnoměrně šedými čárkami, jen břicho a boky jsou bílé, prsa mají naznačený šedý pásek.
Červenooká: Existují také zebřičky bílé červenooké, buď jako dědičnost od červenookých mramorových nebo pravé albiny, oboje s dědičností pohlavně vázané, až na rozdílnosti v barvě očí je zbarvení stejné jako bílá variace.
Ident.: bílá, líce oranžově hnědé, právě tak jako boky a ty s bílými kulatými skvrnami, melaninové znaky, jako čárky na hlavě a zebrovaní na hrdle a prsní pásek a ocasní znaky chybějí. V této třídě se vystavují jen samci i když samozřejmě existují také samičky, ale protože lícní a boční skvrny jsou jen atributy samců, jeví se samičky jenom jako bílí ptáci ze výst. tř. 33 a budou vystavovány tam.
Červenoboké známe ve třech variacích pocházející ze tří různých kombinací a sice "Červenoboká I" z kombinací mramorová a běloprsá, nebo "Červenoboká II" z kombinací isabelová a běloprsá, nebo "Červenoboká III" z kombinací mramorová a isabelová.
Ptáci typu I budou mít žádoucí bílé opeření, ale příliš bledé lícní a boční skvrny, z typu II budou o něco intenzivnější a nejlepší z typu III, ale zde je nebezpečí, že bílé opeření bude mít krémový nádech a neúplně čisté hrdlo a prsa, což je nežádoucí.
Ident.: okrověžlutý zobák a světle žluté nohy ve všech barevných variacích, jejich barevných kombinacích musejí odpovídat patřičné výstavní tgřídě. Samičky mají zobák světle žlutý. Bledé žluté nohy a zobák jsou nežádoucí, mohly by to být známky nemoci nebo nekondičnosti.
Ident.: jsou přípustné ve všech barevných rázech a kombinacích a musejí odpovídat daným popisům. Rozdíl je jen v chocholce, která má představovat skutečně chocholku a ne jen několik zkřivených per, čím pravidelnější a kulatější tím cennější. Holá místa uprostřed nebo po stranách chocholky jsou nepřípustná.
Ident.: do této výstavní třídy se zařazují všechny zebřičky, které nebyly zvlášť popisovány. Patří sem případné novinky před dalším rozšířením se zařazením do standardu. Zároveň žádám všechny výstavní výbory, aby na takové s patričným popisem upozornili sbor posuzovatelů, př. Dlouhého předsedu Klubu dom. exotů nebo mne.
Kondice: stejně jako zebřičky se musí posuzovat i chůvičky. Vyžaduje se, aby pták divoce nepoletoval ve výstavní kleci, nebyl plachý, ušpiněný, nebo jinak nedával najevo, že pro soutěž nebyl trénován. Dobrý zdravotní stav je třeba požadovat jako samozřejmost. Pták nesmí stále spát nebo být načepýřený, tlustý a nesmí ležet na bidélku se svěšenými křídly. Schází-li u ptáka více než jeden dráp, pak se z posuzování vylučuje. Teprve po této všeobecné prohlídce se přistoupí k dalšímu hodnocení podle bodovací stupnice.