Ve dnech 27. srpna až 12. září 1999 uspořádala Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy ve spolupráci s Klubem přátel exotického ptactva výstavu rostlin a 60. jubilejní výstavu exotického ptactva a kanárů.
Výstavu zahájil v nově rekonstruovaných sklenících ředitel Botanické zahrady RNDr. Václav Větvička za přítomnosti předsedy KPEP MUDr. Miroslava Procházky, ředitele výstavy Josefa Krejčího a dalších funkcionářů, zástupce České televize, rozhlasu a denního tisku.
Protože o této výstavě věděli také zástupci Pražské informační služby a všech cestovních kanceláří sídlících v Praze, přicházeli do Botanické zahrady cizinci z celého světa v hojném počtu. Pořadatelé jim podali odborný výklad v jazyce ruském, anglickém, německém, francouzském a španělském. Od středy 1. září přicházeli na výstavu žáci základních škol v doprovodu učitelů. Také jim poskytli pořadatelé odborný výklad. Je potěšitelné, že několik žáků projevilo zájem o členství v KPEP.
U pokladny bylo možné si zakoupit chovatelskou příručku s názvem Andulka - domácí pták, jejímž autorem je Petr Podpěra.
Po vstupu do výstavního prostoru bylo zřejmé, že pořadatelé obměnili, v porovnání s rokem 1998, téměř polovinu exponátů. Návštěvníci zhlédli 350 ptáků ve 148 klecích obklopených rozkvetlými květinami a velice vkusně aranžovaných voliérách. Pozoruhodností výstavy byla část skleníku, kde každá voliéra zastupovala svými keři a ptactvem vždy jeden kontinent naší planety Země.
Astrildovití pěvci byli zastoupeni amadinou páskovanou, tygříčkem tečkovaným, zlatoprskou malou, astrildem rákosním, astrildem horským, amadou nádhernou žluto-, červeno- a černohlavou a jejími mutacemi žlutohlavou běloprsou a žlutohlavou pastelovou běloprsou, amadou červenohlavou mutace modré, amadou tříbarvou, astrildem černotemenným, modrouškem rudoocasým, astrildem šedoprsým, astrildem oranžolícím, astrildem šedým, stříbrozobkou zpěvnou, stříbrozobkou malabarskou, amarantem škraboškovým, amarantem malým jižním, panenkou hnědoprsou ostrovní, chůvičkou šedou a tmavošedou, panenkou bělohlavou, panenkou hnědohlavou, panenkou moluckou, panenkou muškátovou, panenkou pětibarvou, panenkou bronzovou, astrildem koroptvím, rýžovníkem šedým, mutace plavé a bílé, rýžovníkem timorským, pásovníkem dlouhoocasým žlutozobým a červenozobým, pásovníkem škraboškovým, astrildem rudočelým, pásovníkem krátkoocasým, stračkou velkou, amadinou diamantovou, astrildem bělolícím, zebřičkou šedou vousatou a mutací PHAEO, motýlkem rudouchým, motýlkem modrohlavým a motýlkem modrobřichým.
Dále bylo možné spatřit kanáry barevné a jejich křížence, kněžíky papouščí a kubánky malé.
Obdivovanými ptáky byly vdovky rajské a vdovky dominikánské, obojí ve svatebním šatě. Líbili se také vrabec hnědohřbetý, zvonohlík šedý, mozambický, sírožlutý a Reichenovův, hýl mexický, kardinál šedý, majna chocholatá, drozd tmavý a timálie ušatá.
Evropská avifauna byla zastoupena stehlíkem obecným, čečetkou severní a čížkem lesním. Ze skupiny sov zde byli sýček obecný, výreček bělolící a výreček malý.
Z řádu holubovitých bylo 13 zástupců, a to holoubek diamantový, holoubek peruánský, holoubek pruhovaný, holoubek zelenokřídlý, holoubek kapský, holoubek tamburinový, dále holub krvavý, holub chocholatý, holub bronzovokřídlý, holub břidlicový. Z hrdliček pak to byla hrdlička senegalská, hrdlička lesní a hrdlička chechtavá mutačního zbarvení s mláďaty na hnízdě. Z řádu vrubozubých zde byly bernešky bělolící.
Zajímavá podívaná byla na 41 druhů papoušků. Zastoupeni byli agapornisové fišeri, škraboškoví, etipští, růžohlaví, amazoňan oranžovokřídlý, papoušek červenokřídlý, ara ararauna, ara horský, ara zelenokřídlý, aratinga jendaj, barnard zelený flinderský, barnard límcový jižní, kakadu bílý, inka, molucký, tenkozobý, papoušek patagonský, kakariki rudočelý zelený a žlutá mutace, kakadu růžový, papoušíček modrohřbetý, vrabčí, žlutolící, lori černý, andulka vlnkovaná, neoféma tyrkysová rudoprsá a rudoprsá opalinová, neoféma modrohlavá skořicové mutace, rosela žlutohlavá, penant modré mutace, rosela pestrá mutace červená a červená skořicová, rosela slámožlutá a žlutolící, papoušek kapský, senegalský, alexandrin, nádherný, zpěvavý lutino mutace, alexandr čínský, dlouhoocasý a alexandr malý mutace modré, pastelové, šedé a šedozelené, papoušek šedý-žako, ostrovní forma.
Tisíce spokojených diváků mělo možnost si u prodejního stánku zakoupit okrasné ptactvo, krmivo, klece a další chovatelské potřeby. Katalog výstavy byl velice kvalitně zpracován. Obsahoval nejen běžně používané údaje, ale také popis ptáků vhodných pro začínající chovatele včetně návodu k jejich chovu. Na čtyřech místech ve skleníku byly rozmístěny tabule s barevnými kresbami všech dosud známých mutací zebřiček od Petra Podpěry, barevných kanárů s ukázkami zrnin vhodných pro exoty a vejce. Přátelé exotického ptactva se těší na příští, již 61. výstavu.