Již řadu let se věnuji léčitelství. Používám léčivé kameny, byliny, reiki a homeopatii. Zvířata jsou jasným důkazem, že tyto metody fungují - nema...
Již řadu let se věnuji léčitelství. Používám léčivé kameny, byliny, reiki a homeopatii. Zvířata jsou jasným důkazem, že tyto metody fungují - nemají psychické blokády nebo schopnost placeba.
Laboratorní potkan v ordinaci
Potkani jsou moji nejmilejší hlodavci. Před několika lety jsem jich měla asi 200 a šlechtila jsem modré nezesvětlující a posléze dalmatinské puntíky. Podařilo se. Bohužel šlechtění potkanů skončilo mou dovolenou, kdy matka hlídala náš zvěřinec a vypustila tak 40 potkanů. Když jsem se vrátila, můj hodný soused mi oznamoval, že je střílí vzduchovkou, že jde na zahradu a v kapustě modrý potkan..., zvedne hrnec, žlutý potkan, zkrátka kam vkročí, tam si sedí strakatý potkan... Musela jsem s chovem skončit a nechala jsem si jen jednoho. Po pár letech jsme to ale opět nevydržely a dnes jich pár máme. Já a moje dcera.
• nádory
Laboratorní potkan žije přibližně tři roky. Jsou nesmírně přátelští a cvičitelní. Abychom se s nimi mohli mazlit a mít je kdekoliv doma, je potřeba se o ně starat i po veterinární stránce. Velmi často mají svrab nebo vši. Dostanou to z podestýlky, těžko lze zabránit volně žijícím hlodavcům v kontaktu s materiálem, který se používá k podestlání. Toto není žádný problém. Dáme mu slíznout přípravek, který působí na oblé červy, svrab, vši a roztoče. V mém chovu provádím prevenci asi 3 × ročně. U nemocných kůru dvou kapek po třech týdnech. Mnohým potkanům je potřeba zkracovat zuby. Provádím to kleštěmi na drápky psů. Nejčastěji příčinou úhynu jsou nádory. S těmi se bojuje velmi špatně. Preventivně zkouším bylinné tinktury a kyselinu paraaminobenzoovou (PABA). Paba je v léčitelství jeden z přípravků na nesmrtelnost. Dávám ji psům a několika potkanům dlouhodobě. Potkan Lina je 4,5 roku stará samice, je nemocná, ale žije. Wistar je o dva roky mladší a je zcela zdráv.
• nekróza ocasu léčena homeopatií a kameny
Lina a potkanice naší kamarádky měly nádory. Obě prodělaly léčebnou homeopatickou injekční kůru. Používám ji u jiných zvířat. Malé nádory často zmizí. Velké zpomalí nebo zastaví růst, dojde k jejich oddělení od okolní tkáně a ke snížení krvení. Tuto kůru provádím 2 × ročně anebo po jejím ukončení operuji.
Rozhodli jsme se tyto potkanice operovat. Použily jsme dvousložkovou narkózu a homeopatika. Mikina byla čerstvě po ukončení injekční homeopatické léčby. Její nádor byl krásně ohraničený a šel dobře odpreparovat. Lina měla nádor měkčí, s větším krvením, domnívám se, že to bylo dáno jiným způsobem podávání předchozí homeopatie. Po operaci obě dostaly homeopatika na vyvázání anestetik. U Liny došlo na chvíli k zástavě dechu, kterou jsme pomocí přípravku alopatické medicíny i homeopatie vyřešily. Mikina se uzdravila během týdne, Lině začal v místě operace růst nový útvar hned za dva dny. Zintenzívnila jsem homeopatii a byliny a během týdne byl tento útvar pryč. Po čase se Lině vytvořily dva nové nádory, které rostou velmi pomalu, Lina dostává stále homeopatickou léčbu a samozřejmě PABu.
Mimo jiné je Lina už více než půl roku částečně ochrnutá na zadní nohy. Po ochrnutí jsem jí připravila homeopatické schéma na regeneraci nervů. Protože se pomočovala, zvolila jsem mimo jiné i Causticum (homeopaticum), které ji zbavilo pomočování a zlepšilo stav. Také bere Rhus. Její stav je stabilizovaný.
• léčení energií
V akutním stavu používám reiki, předávání energie. Zvířata vždy přijímají energii a když jsou plná, dají to najevo a odejdou, mohou-li chodit anebo znervózní. Lina se vždy na naše léčitelství těšila. Buď mi seděla na klíně anebo mezi dlaněmi a lízala mi ruku. Mám ji moc ráda. Je to stará babka, která s námi prožila krásný kus života. Spala s námi v posteli, když dcera na měsíc odjela, skoro umřela steskem. Děti se mění a zapomínají na své zvířecí přátele a i moje dcera se ochrnuté Lině přestala věnovat. Připadalo mi to kruté, že s ní už nespí v posteli a nenosí ji s sebou do města. Odnesla jsem si ji do ordinace a mazlíme se spolu. Je to dojemné, jak leze s poloochrnutýma nohama. Miluje mléko s buchtou, jí to denně. Jednou jsem jí dala jen rýži s kuřetem. Večer jsem ji viděla, jak přebírá zbytky potravy v terárku a rozhazuje, zase rovná..., pořád pokukovala přes mřížky kousek nahoru a demonstrativně přerovnávala své krmivo. Uvědomila jsem si, že mám bonboniéru. Zasmála jsem se, dala jí jedno tofife. Lila ho hbitě sebrala do “ručiček”, odnesla si ho do rohu a moc si pochutnávala.
Zvířata stárnou jako lidé. To, že se počůrávají, když nechtějí, nebo že více smrdí, není důvod k jejich utracení. Jsou to naši přátelé, kteří nám dali svoji lásku a zaslouží si spokojeně dožít. Soudný veterinář jistě bude vaše zvířátko provázet až do posledních dnů a pokud pozná on nebo vy, že se zvíře opravdu trápí, je euthanasie na místě. Jsem však zásadně proti utrácení z důvodu nového přírůstku do rodiny anebo proto, že nám zvíře nemůže dál sloužit původním způsobem.