Dovolte mi, abych Vás touto cestou upozornil na několik zajímavých titulů, týkajících se chovu, rozmnožování, hygieny, jako i nových mutací, které jsou nabízeny vydavatelem světoznámého papouškářského časopisu Australian BirdKeeper Magazine.
Současná internetová technologie nabízí bezpočet možností jak ji využít. Ne jinak je tomu i v případě, že bychom rádi zjistili, co nového je v oblasti našeho zájmů - v tomto případě v chovu různých druhů papoušků. Letos v dubnu jsem i já “ surfoval “ po různých internetových stránkách, kde jsem hledal, zda-li najdu něco zajímavého nebo poučného. Nakonec jsem zkusil nahlédnout i na stránky již zmíněného časopisu. Již na začátku Vás přivítá šestice opeřených krasavců. Celé menu je velice logicky
a přehledně uspořádáno a tak nedá nikomu příliš práce najít zde vše, co tyto webové stránky nabízí. Kromě možnosti objednat si předplatné časopisu Australian BirdKeeper Magazine je zde celá plejáda knih. Od těch nejnovějších, přes tituly vydané již před časem, až po celý svázaný ročník BirdKeeperu.
Dovolte na tomto místě výčet alespoň několika málo titulů:
A Guide to Colour Mutations and Genetics in Parrots - volně přeloženo Průvodce genetikou a barevnými mutacemi papoušků (měl jsem ji možnost zapůjčit si a přečíst od přítele pana V. Jirouška, jedním slovem skvělé!).
A Guide to Asiatic Parrots - opět Průvodce chovem papoušků Asie.
A guide …- příručky jak na to, rady k chovu, veterinární rady, velice bohatě ilustrované, nejčastěji ovšem se spoustou barevných fotografií (i naprosto neznámých mutací) v titulech o korelách, zebřičkách,andulkách, papoušcích zpěvavých, neofémách, kakaduech, loriové, o amazoňanech, arové,…atd.
Když jsem na stránkách objevil možnost nechat si zdarma úplnou letošní nabídku i s ceníkem, neodolal jsem. Po vyplnění krátkého formuláře jsem požadavek odeslal a trpělivě čekal. Netrvalo to ani snad 3 týdny, když mě manželka telefonovala do Brna, kde jsem byl v tu chvíli pracovně “ … máš tady nějaký dopis z Austrálie.”
Pak už stačilo jenom naplno vychutnat ten pocit, že tento papír (rozuměj nabídkový list) přiletěl za mnou až z daleké Austrálie. Nutno podotknout, že některé z titulů se budou možná našincům zdát příliš drahé. Př. již zmiňovaný lexikon o genetice papoušků stojí v tvrdé vazbě 72.73 australských dolarů ( současný kurz je něco kolem 17 Kč za dolar ), v měkké vazbě ovšem jenom 63.64 dolarů. K tomu je ovšem potřeba přičíst ještě poštovné leteckou poštou a balné, vše v závislosti na váze zásilky od 9.95 do 17 dolarů. Mnoho dalších titulů je nabízeno také ovšem za částky něco kolem 24.95 dolarů.
Vydavatel časopisu Australian BirdKeeper Magazine určitě ví, jak v současné době být ekonomicky úspěšným vydavatelem. Jeho současná nabídka v celé své šíři a kvalitě nás o tom nenechává na pochybách. Ostatně přesvěčte se sami na www.birdkeeper.com.au.
Platby za objednané publikace lze provést vybranými druhy platebních karet nebo hotovostí. Sám jsem této lákavé možnosti ještě nikdy nevyužil. Má snad někdo z čtenářů již své zkušenosti s knižními zásilkami ze zahraničí, se kterými by se mohl podělit (platby apod.)?
S pozdravem a přáním úspěšné chovné sezóny 2003