Nejdůležitější je přesnost s jakou projedete a předvedete předepsanou úlohu. V této disciplíně se hodnotí celkový dojem jezdce, jeho sed, pobídky a souhra s koněm. V každém případě budete penalizováni za příliš shrbená nebo strnulá záda, dále za nesprávnou polohu holení, také pokud ve třmenech budete mít pouze špičku boty, za nepřiměřené otáčení hlavy a koukání na hubu nebo plece koně. Další penalizaci dostanete za příliš krátké nebo naopak za příliš dlouhé otěže. Také by jste se neměli dotýkat koně ani sedla. Ztráta startovního čísla má za následek diskvalifikaci.
Při zahájení disciplíny se dozvíte, zda nastoupíte do kolbiště všichni nebo zda budete vjíždět samostatně. To platí i po dojetí vaší úloh, jestli se zařadíte zpět mezi ostatní jezdce nebo budete mít povolen výjezd z kolbiště. Pokud budete nastoupeni v kolbišti, měli by jste to brát jako zahájení disciplíny. Kůň by měl stát klidně na místě. Jezdec by se neměl zbytečně bavit s druhými jezdci, sesedat z koně nebo pokřikovat. I tady platí, že čím je soutěž vyšší, tím těžší úlohu můžete očekávat. V této disciplíně musíte předvést koně ve všech třech základních chodech alespoň na jednu stranu kolbiště. Mezi další povolené manévry, se kterými se můžete setkat, je prodloužený klus nebo cval. Tyto chody se mohou provádět na přímé čáře, v oblouku, na kruhu, ale také na osmičce nebo slalomu.
Stání u kužele, to je první tvrdý oříšek pro jezdce. Musíte odhadnout, kde se kužel nachází. Jedna dobrá rada – nestavějte koně těsně ke kuželu, ale najeďte si půl až jeden metr od něj. Pokud máte start nebo zastavení u kužele, měla by být přední noha koně v úrovni kužele. Chce to cvičit a trénovat. Sami potom přijdete na to, kdy máte začít koně zastavovat, aby jste zastavili přesně vedle kužele. A další věcí k dokonalosti tohoto cviku je, aby kůň nestál s jednou nohou předkročenou. Kůň, který si dokročí, dostane lepší bodové hodnocení. Kruhy, ať už malé nebo velké, by měly být stejnoměrné. Málo začínajících jezdců umí zajet pěkný kruh. Většinou je to šiška, po které není jezdec schopen koně vrátit na předepsanou trasu. Nejjednodušší způsob je postavení čtyř popřípadě osmi kuželů, kolem kterých budete jezdit. Ale ne hodinu, to by jste koně rychle znechutili. V úloze se můžete setkat i s půlkruhy. Obrat kolem předku a obrat kolem zádi je v úlohách vypisován velice často. Je potřeba dát pozor, aby kůň tento obrat předvedl správně. Ne vždy je obrat o celých 360 stupňů. Velice často se provádí obraty o 90 nebo 180 stupňů. Hodně začínajících jezdců provede obrat kolem osy, to ale bohužel nemá nic společného s těmito obraty. Kůň v prodlouženém cvalu nebo v prodlouženém klusu by měl zůstat uvolněný v klidu a pohodě. Krok by neměl být rychlý, krátký a drobivý, ale naopak, krok by se měl nepatrně protáhnout.
Letmý nebo jednoduchý přeskok. Pokud je v úloze napsáno pouze přeskok, je na jezdci, zda to bude jednoduchý nebo letmý. V každém případě bude dobře provedený letmý přeskok hodnocen lépe než přeskok jednoduchý. Kůň musí přeskočit předníma i zadníma nohama. Celý cvik by měl být provedený ve stejném tempu, je nežádoucí aby kůň po přeskoku nepřiměřeně zrychlil.
Kontracval neboli cval na vnější nohu. S tímto cvikem se můžeme setkat na soutěžích vyššího stupně. Je to cvik pro dobře přiježděného koně. Pozor na křižování. I tady musí být zachováno tempo i cvalový krok.
Couvání by mělo být bez zjevných pobídek a pokud možno rovné. Pokud nemáte couvat například do půlkruhu kolem kužele.
Jízda bez třmenů, i tohle patří mezi cviky, které se mohou objevit v úloze. Je důležité, abyste si zachovali stejný sed jako by nohy byly stále ve třmenech. V žádném případě se nepředklánějte, ztratíte potřebný kontakt s koněm.