Úloha Super horse se skládá z prvků několika disciplín. Za disciplínu Trail to je branka, couvání, sidepass, cval přes kavalety, skok do 50 cm. Z Western Ridingu to jsou přeskoky, za Western Pleasure to je prodloužený klus a za disciplínu Reining to jsou rychlé a pomalé kruhy, spiny a sliding stopy.
Předepsány jsou pouze dva paterny. Startovat mohou pouze čtyřletí a starší koně a to pouze na páce při jednoručním vedení. V této disciplíně není povolena změna ruky u branky při vedení koně. Je tedy nutné, aby váš kůň uměl tuto překážku projít jak zepředu tak couváním. Dbejte na to, aby vám kůň od této překážky neodešel příliš daleko. Čím víc se budete muset k brance natahovat tím horší bude její překonání. Nezapomínejte, že při disciplíně Trail branku otvíráme vždy směrem od sebe.To platí i v případě couvání. Při couvání do L je potřeba hlídat záď koně, aby neposunul kavaletu nebo nevyšlápl z překážky ven. Mnoho jezdů se nad touto překážkou předklání a ztrácí kontrolu nad koněm. Také pouhé tahání za otěž vám nezaručí správné couvání, myslete na to, že je potřeba používat i nohy. Za jednoduché přeskoky budete penalizováni. Proto tomuto cviku věnujte při tréninku hodně času. Pobídka pro přeskok má být jemná, hodně jezdců má strach, že kůň nezareaguje a proto jí zdůrazní, bohužel hodně koní po silné pobídce vykopne, což rozhodčí hodnotí jako neposlušnost a budete penalizováni.
V paternu pro Super horse se setkáte i s kolmým skokem 35 nebo 50 cm. Před tímto skokem jsou dvě odskokové kavalety. Je potřeba na skok najet v klidném tempu, jinak vám nevyjdou kroky a skok shodíte. Většina koní má tendenci před skokem zrychlit a snaží se o co nejrychlejší překonání překážky. Místo prodlouženého klusu většina jezdců předvede pouze rychlý drobivý klus, což s prodloužením nemá nic společného. U koně musí v klusu dojít ke zvýšení vznosu. Jen tak si kůň vytvoří dostatečný prostor a čas pro správné prodloužení chodu. U kruhů ve cvalu platí to, co pro disciplínu Reining, velké se chodí rychle, malé pomalu. Velice dobře je hodnocen viditelný přechod na středu z velkého kruhu a rychlého cvalu na malý kruh a pomalý cval. Spiny musí být provedeny na vnitřní zadní noze. Stále je hodně jezdců, kteří si myslí, že čím rychleji se točí, tím jsou spiny lepší. To je sice pravda, ale za předpokladu, že se točíte na zadní vnitřní noze. Je lepší točit spiny pomalé, ale technicky správně provedené, než rychle a ještě k tomu špatně. Pro sliding stop neboli klouzavé zastavení je důležitý i samotný nájezd na rovné čáře neboli run down. Je zapotřebí, aby kůň před stopem byl srovnaný. Pokud se tak nestane, budete mít problémy se zastavením, které bude nejspíš křivé, za což dostanete body mínus a můžete také porušit šestimetrovou vzdálenost od hrazení a dostanete další body mínus. A aby toho nebylo málo, tak ještě dostanete mínus body za provedení. Při zastavování by se měl kůň podsadit, přičemž zadní nohy kloužou po povrchu, zatímco přední nohy doklusávají, dokud kůň nezastaví. A stejně jako v Reiningu následuje po stopu couvání, které by mělo být rovné. Couvat by jste měli alespoň 3 metry. Po dokončení tohoto paternu nezapomeňte jít k rozhodčímu na kontrolu uzdění.