Možná se to nezdá, ale atraktivní westernový sport v naší republice zdomácněl teprve před šestnácti lety. Tehdy byla založena sportovní organizace W...
Možná se to nezdá, ale atraktivní westernový sport v naší republice zdomácněl teprve před šestnácti lety. Tehdy byla založena sportovní organizace Western riding club a pro příznivce „amerického“ stylu jízdy se otevřely možnosti startu na oficiálních soutěžích. Rok od roku se zvyšoval počet soutěží, zároveň rostla jejich kvalita a úroveň jezdců i koní. Nejinak tomu bylo i letos. Sezóna byla opravdu pestrá a závodů i akcí nepřeberně. My se nyní zaměříme na ty poslední, které byly jakýmsi vyvrcholením celoroční snahy všech – jezdců, majitelů koní, ale také organizátorů, rozhodčích, trenérů a dalších nezbytných osob v zákulisí našeho oblíbeného jezdeckého sportu.
• Jitka Mikuláštíková – mistryně pleasure, vicemistryně horsemanship mládež.
O titul Mistra Republiky poprvé
Zatímco mládežníci se mohli na mistrovství připravovat celé prázdniny, dospělí měli za sebou vrchol sezóny už začátkem srpna. Odehrával se na Nové Americe u Jaroměře, ve zdejší jezdecké hale. Ve velké konkurenci jezdců i koní se rozhodovalo o mistrovských titulech v deseti soutěžních disciplínách velmi těžko. Alespoň pro rozhodčí to byl možná větší oříšek, než doufali. Nicméně řada úřadujících mistrů nakonec své tituly obhájila – ať už jde o rychlostkáře Tondu Sekaninu nebo Danu Provazníkovou, klasicky „mistrovsky“ bodovala i Petra Poláčková v horsemanshipu, Veronika Cejpová v superhorse nebo Klára Šalková v reiningu senior. Reining amater přinesl zcela nového favorita – Pavla Málka s Ambers SK Olena. Tohoto jezdce známe jako mistra ČR v superhorse, kde se pravidelně umisťuje se svým appaloosa valachem Crazy Spotted. Nicméně v reiningu tento titul získal poprvé. Dařilo se i Karlu Barotkovi, který byl mistrem a zároveň vicemistrem reiningu mladých koní. Novými, nebo spíše staronovými hvězdičkami na vicemistrovských postech byly Helena Hrdličková a Petra Šotkovská. Obě se vrátily na scénu na nových koních a převálcovaly nemalou konkurenci. Tradičně se dařilo také manželům Gabrielovým.Více napoví výsledky.
Mistři a vicemistři dospělých WRC 2006
Amater Reining
1. Málek Pavel Ambers SK Olena
2. Jaroslav Vilgoš Dream of Dry Doc
Western Horsemanship
1. Poláčková Petra Smiling Dukle
2. Šotkovská Petra Red Ducky Watani
Reining Junior
1. Barotek Karel Hollywood Spinstep
2. Barotek Karel Ima Dancin Dun It
Reining Senior
1. Šalková Klára Brooks Legacy
2. Julina Petr Bueno Chex Lady
Western Pleasure
1. Gabrielová Karla Skips Diablo Bar
2. Hrdličková Helena Lily Joe Chex
Trail
1. Gabriel René Skips Diablo Bar
2. Cejpová Veronika Jasper
Western Riding
1. Gabrielová Karla Skips Diablo Bar
2. Málek Pavel Crazy Spotted
Superhorse All Ages
1. Cejpová Veronika Jasper
2. Gabrielová Karla Skips Diablo Bar
Barrel Race All Ages
1. Sekanina Antonín Kataro
2. Veronika Zimanová Zarina
Pole Bending All Ages
1. Provazníková Dana Gery
2. Veronika Zimanová Zarina
• Karolína Kohoutková v horsemanshipu.
(nejen) Mládež v plné kráse
Mistrovský závod mládeže byl na programu o několik týdnů později, koncem srpna. Do areálu Lovecké chaty v Horce nad Moravou se sjela elita naší mládeže i řada nových juniorských jezdců. Čekaly je dva dny plné napětí a soutěží v jezdecké hale uprostřed krásné přírody Olomouckého kraje - Hanácký pohár a Mistrovství ČR WRC mládeže. Desítky mladých jezdců z Čech a Moravy zde v plném lesku a síle předvedly své čtyřnohé svěřence. Pořadatelé z Lovecké Chaty pro ně připravili excelentní ceny, včetně stříbrných přezek na opasek s emblémem Hanáckého poháru. První disciplínou byl showmanship at halter, předvedení koní na ohlávce, a tak se areálem kolem Lovecké chaty nesla hned po ránu vůně koňských šamponů a lesku. Rodiče pobíhají areálem a přinášejí spony do vlasů, kartáčují klobouky, pomáhají upravit saka a košile, vše musí být přece perfektní a na jedničku. Elegantní mladé dámy a pánové v oblečeních jako ze žurnálu vstupují s naleštěnými koníky do arény. Divákům se tají dech nad tou krásou, hrdostí a precizností, se kterou dokáží junioři své koně předvést. Přicházejí disciplíny pod sedlem, i zde se můžeme jen obdivovat nad výkony účastníků. Jejich počet v soutěžích je rekordní – na startu pleasuru a horsemanshipu například vidíme kolem 20 jezdců! Trail je oříškem pro všechny přítomné. Koníkům nevadí výzdoba překážek stylovou zelení v podobě keříků a větviček, ale problém nastává u vodního příkopu, relativně mělkého bazénku, který se málokdy v soutěžích objevuje. Přes něj se nakonec dostává jen šest startujících. Den vrcholí reiningem a rychlostními soutěžemi. Devatenáct soutěžících v reiningu předznamenává zážitek pro diváky i pro rozhodčí, pana Jaroslava Havlíka a paní Miluši Tomčíkovou. Napětí z konkurence je cítit a tak 8 startujících končí svoji jízdu s nulovým skóre. Rychlostní soutěže uzavírají pozdní odpoledne, ale to největší teprve přichází. Slavnostní dekorování všech jezdců a koní se odehrává úderem 18. hodiny. Nástup více než 40 účastníků vytváří v jezdecké hale nádhernou atmosféru. Za dlouhotrvajícího aplausu odcházejí všichni ověnčení cenami, stuhami a poháry. Dekorování se ujal sám starosta obce Horka nad Moravou společně s majitelem areálu Lovecká chata Autodemont. Jeden krásný den končí, ale druhý začíná už zítra …
Mistrovství české republiky mládeže se zde koná poprvé. Atmosféra poněkud zvážněla, dnes se přece jede o titul! Časový program pátečního dne se opakuje a tak jezdci opět začínají soutěží na ruce – Showmanshipem. Kdo by čekal, že na dnešní den budou mít další změny v již tak krásném oděvu? Jako v každém sportu i v tom westernovém však platí, že co bylo včera, nemusí být dnes a tak diváci s napětím očekávají hodnocení od rozhodčích ve všech sedmi disciplínách. Jak nakonec vše dopadlo, nám přiblíží přehled letošních mistrů a vicemistrů České republiky. Všem oceněným i zúčastněným gratulujeme!
• Vicemistryně trailu Peťa Horká na vodním příkopu.
Mistři a vicemistři mládeže WRC 2006
Reining
1. Bujnoch Jonáš Miki Oste Poke
2. Korešová Tamara Ws Queen Star
Western Pleasure
1. Mikuláštíková Jitka Smart Chicy Victoria
2. Čmielová Martina Lucky Doc Bonanza
Western Horsemanship
1. Slavíková Blanka Wayeken Peppy
2. Mikuláštíková Jitka Smart Chicy Victoria
Trail
1. Černochová Vendula Avalanche
2. Horká Petra Lyra
Showmanship At Halter
1. Čmielová Martina Moonlight Dun It
2. Stodůlková Michaela Smart Maky Lena
Barrel Race
1. Lišková Zuzana The Miss Nu Bhahama
2. Indra David Filadelfia
Pole Bending
1. Doležal Michal Nela
2. Lišková Zuzana The Miss Nu Bhahama
• Westernový ranč v Pardubicích.
Westernová premiéra na výstavě v Pardubicích
Nejen westernové soutěže propagují tento jezdecký styl a tak měl v letošním roce premiéru i zcela nový nápad – Westernový ranč v akci. Pod tímto názvem se poprvé v areálu dostihového závodiště v Pardubicích uskutečnila uceleně pojatá prezentace amerických koní a westernového sportu. Akce konaná ve spolupráci s Western Riding Clubem ČR a chovatelskými asociacemi měla za úkol přiblížit návštěvníkům mezinárodní výstavy Koně v akci 2006 svět westernových koní a sportu. Po celé tři dny, od 8. do 10. září, mohli návštěvníci pardubického závodiště zavítat na ranč vybudovaný na zelené louce u paddocků. Čekaly na ně „minipastviny“ s elektrickými ohradníky od firmy Kamír, dvacet čtyři amerických koní v mobilních stájích dodaných firmami TEROM a Equidomus a kruhová ohrada k tomu. Tu vyrobil z odlehčeného kovu pan Antonín Sekanina z Hostěrádek. Po celé tři dny byla právě „kruhovka“ dějištěm ukázek výcviku koní ze země i sedla - od ročků po zkušené matadory. Předváděli je jezdci a trenéři, mezi nimi nechyběli juniorští i seniorští mistři ČR. Přednášky o plemenech koní quarter horse, paint horse a appaloosa byly doplněny praktickými ukázkami barev a typů koní. Kromě toho se westernoví koně představili v samostatném odpoledním bloku před hlavní tribunou, formou komentovaných soutěžních disciplín. Prostor (a zejména povrch) sice neumožňoval vychutnat si reining se všemi jeho prvky, ale jako inspirace to nebylo špatné. Před zraky tisícovek diváků se představili zástupci stájí Appa ranch Valašská Bystřice, Ranč pod Vartovňů Jasenná, Appaloosa Horse Ranch Černá Voda, WRC Lovecká chata Horka n. M, WRC JUJU Brno, Ranč Hostěrádky-Rešov, Ranč u Dvou Lip Pardubice, Ranč Mustang Veselíčko u Přerova, Ranč Bílá Hlína, Ranč N Skorkov a mezi jednotlivci pak Irena Plačková, František Freudenberg a Dáša Žouželková. Vystavení koně patřili mezi opravdu kvalitní linie plemen appaloosa, quarter horse a paint horse. Akci doplnila menší výstava fotografií Jiřího Zacha – představující vrcholné okamžiky reiningu na letošních WEG. Velmi zajímavým programem nejen v rámci westernu byla také praktická ukázka nakládání problémových koní a přednášky o přepravě koní z úst jednoho z nejpovolanějších – majitele firmy Horse Taxi Pavla Čechovského alias Čechuldy. Společné úsilí všech účastníků i pořadatelů se setkalo u diváků s ohlasem a westernový sport tak našel cestu k dalším fanouškům.
• Předvedení koní před pardubickými tribunami.
Middle European Cup 2006
Když se vloni na Čeladné radoval český tým ze zisku prvního místa při prvním ročníku Středoevropského poháru - putovních mezinárodních závodů ve westernovém ježdění, pořadatelé z Western Riding Clubu ČR již jednali s ostatními státy o uspořádání dalšího ročníku. Pořádání MEC 2006 připadlo na Slovenskou republiku zastoupenou SAWRR. Rok se sešel s rokem a všech pět zakládajících států (A, CZ, HU, PL, SK) se sešlo 21.–24. září v Pezinku u Bratislavy, aby znovu bojovali o putovní Pohár. Jako čestní hosté z Kanady se účastnily Terry Lee Sapergia a Sage Sapergia. K povinným disciplínám MEC byly přidány soutěže pod hlavičkou AQHA. Nad disciplínami MEC 2006 kralovala hlavní rozhodčí Susanne Zahner z Německa, v roli Show Manager AQHA se představil Wolfgang J. Schmidt z Rakouska, ringstewardkou byla Katarína Starovecká ze Slovenska.
Soutěží se účastnilo 197 dvojic ze 6 zemí a během čtyř dnů je shlédlo na 2000 diváků.
• Pavel Málek, čerstvý mistr reiningu amatér ČR, na Slovensku pro nás získal 3 body.
Český tým boduje
Závody se odehrávaly na otevřeném kolbišti v areálu Rozárka. První soutěží, kterou diváci měli možnost sledovat, byl Western Pleasure mládež. Soutěže se zúčastnili zástupci čtyř zemí a naše mládežnice Jitka Mikuláštíková se Smart Chicy Victoria a Blanka Slavíková s Wayeken Peppy obsadily první dvě místa, čímž získaly první čtyři body pro ČR. Pleasure v kategorii Open je tentokrát obsazen zástupci všech států. A opět vítězství pro Český tým. Helena Hrdličková s Lily Joe Chex přináší 5 bodů do celkového hodnocení. Slovensku se daří v podání Lucie Celecové s Luckin Tori Olena. Pleasure byl pro náš tým úspěšný, teď nás čeká Trail, který začíná kategorií mládeže. Pořadatelé postavili zajímavou trať, na které mládežníci vybojovali našemu týmu čtyři body vítězstvím Jany Vanžurové s Bobby. Druhá pozice Karoliny Niechwiadowicz s Johun přinesla body Polsku. Trail v kategorii Open přinesl atraktivní podívanou nejen na výkony koní, ale i na westernovou módu, zejména u domácích startujících. Soutěže tím dostávají další rozměr a divák odchází bohatší i o estetický zážitek. S náročnou tratí si nejlépe poradila Andrea Šaryová s Holy Stripe ze Slovenska se ziskem 55,5 bodu. Druhé místo patřilo Ivaně Pohlové s NA Golden Queen (CZ). Domácí dvojici Alica Dzurenková (v elegantní kombinaci černá – stříbrná) a Hattatittlla přineslo skóre 51,5 bodu místo třetí.
• Ondřej Palla exceloval v cuttingu se svým novým valachem CD OF THE YEAR.
Další disciplínou, kde naše mladá jezdecká generace získala pohárové body byl Western Horsemanship mládež. První tři místa z celkových 13 obsadily Vendula Černochová s Avalanche, Jitka Mikuláštíková se Smart Chicy Victoria a Jana Vanžurová s Bobby startující za WRC ČR. Poslední disciplínou úvodního dne Poháru je Superhorse Open se zastoupením čtyř zemí. Soutěž dokončili 4 jezdci: vítězí Pavel Málek s Appaloosa valachem Crazy Spotted, místo druhé a třetí patří také našim jezdcům Veronice Cejpové s Jasperem a Karle Gabrielové se Skips Diablo Bar.
• Ika Machalíková přijela v neděli do Pezinoku znovu, aby s Lancelotem bojovala ve finále o cenné body reiningu senior.
Den druhý
Pátek byl téměř celý vyhrazen soutěžím Reining. Začalo se 11 mladými koňmi při Reining Junior Open. Vítězi soutěže Lucii Celecové s Luckin Tori Olena přiřkli rozhodčí skóre o 0,5 bodu vyšší než Terry Lee Sapergia se CC Cee Bee Chex. Další bodující zemí bylo Rakousko (Manfred Kundegraber s Peppys Dry Gun), Česká republika (Málek Pavel s Ambers SK Olena), Polsko (Alex Jarmula s Broadaniac Shoz) a Maďarsko (Noémi Ambrus se CC Pretty Prime Time). Reining mládeže nejlépe zajela Sage Sapergia se Slip Me A Hundred, Kanada se však nezapojuje do týmového hodnocení, proto 5 bodů za týmové vítězství putovalo do České republiky díky vítězce Lucii Bartoškové s Cowboys Alejo Lena. Před odpoledním Reining Senior Open byl zařazen Western Riding ve třídě Open, s účastníky ze 4 zemí. Tuto soutěž vyhrála Sabine Witty se Suzettes Coquette z Rakouska. České republice přinesla Veronika Cejpová s Jasper svým druhým místem 3 body do hodnocení Poháru. První kolo Reining Senior Open bylo nejvíce nabitou soutěží s 23 soutěžními dvojicemi a z těchto závodníků postoupilo 15 nejlepších jezdců do nedělního finále.
• Rozloučení všech ekip, v popředí SR, modré v pozadí ČR.
• Lukáš Brůček + Pedro.
Mezi dobytkem
Sobota je vyhrazena disciplínám dynamickým a adrenalinovým, s ranními AQHA Halter Classes a AQHA Showmanship at Halter. Aréna je připravena pro příval telat a jezdců na koních. Začíná Cutting Open. Našich pět horkých želízek v ohni se určitě neztratí mezi ostatními jezdci ze Slovenska, Rakouska a Polska. Práce cuttingových koní je opravdovým zážitkem. Při soutěži kůň naprosto samostatně sleduje pohyb telete a brání mu v návratu do stáda. Naši jezdci obsadili první tři místa, z nich Karel Spáčil s A Sassy Playmate je absolutním vítězem. Soutěží, při které se uplatní tým tří jezdců je Team Penning Open. Je přihlášeno osm týmů a pokouší se v nejkratším možném čase zahnat označená telata do ohrady na druhé straně arény. Za 56 sekund se Slovenskému týmu (Vladimír Pandula, Jozef Horváth a Martin Kučírek) podařilo zahnat do ohrady 2 telata a tímto vynikajícím výkonem zvítězili. Druhý je tým z Maďarska a na třetím místě se umístili naši jezdci – Milan Lupač, Roman Nedoma a René Gabriel.
• Ivoš Koblasa + Fin (para-trail).
Dynamický den pokračuje posledními soutěžemi Pole Bending mládež a Pole Bending Open. Favority rychlostních disciplín jsou jezdci Slovenska a Maďarska. Český tým získal body díky třetímu místu Petry Žmolíkové s Princem v kategorii mládež.
• Jarmila Polcarová+ Kikin, přenášení břemene (para-trail).
Vítězové Poháru
Poslední den se rozhodovalo o vítězi Poháru. Český tým měl minimální náskok před Slovenskem a před námi byly rychlostní disciplíny Barrel Race mládež a Barrel Race Open, ve kterých jsou opět favority Maďarsko a Slovensko. Podle předpokladu v mládeži vítězí Edina Németh se Senors Emotion (HU) s časem 17,95 sekund. David Indra s Filadelfií zajel trať za 18,72 sekund, což stačí na třetí místo za Zuzanou Sklenárovou s Mohykánem ze Slovenska.V open třídě je pořadí následující: Zdenko Giertli s Jacky Itsreiningtime (SK), Attila Kastély se CD (HU), Agnieszka Pawlewska s Mozart (PL) a Antonín Sekanina s Katarem (CZ). Hlavně pro diváky je připraven bonusový závod o Nejrychlejšího koně. Na trati 20 m je měřena rychlost, start je letmý a jezdec má 1 pokus a 1 ostrou jízdu. Pro vítěze je připravena výhra 130 Euro, 1900 Sk a 1000 Kč! Z 11 jezdců pokořil magickou hranici 50 km / h pouze jeden jezdec. Je z České republiky. Průměrná rychlost je 50,75 km / h a je to David Indra s Filadelfií!
• Petra Horká + Lyra na lidovů notečku.
Do finále Reining Senior Open vstupují naši jezdci se stejným počtem Pohárových bodů jako jezdci ze Slovenska, reprezentuje nás Ika Machalíková s Lancelotem a Jaroslav Vilgoš s Dream Of Dry Doc. Oba jedou naplno, ale skore z obou kol se sčítá a tak největší šanci mají dva jezdci s nejlepším skóre z prvního kola - loňský vítěz Alex Jarmula z Polska a Zuzana Pačesová ze Slovenska. Alex Jarmula se skorem 72,5 bodu znovu vítězí a opět získává cenu pro vítěze – reiningové sedlo! Poslední soutěž udělala definitivní tečku za čtyřdenním seriálem westernového ježdění. Tým Slovenska zvítězil v Middle European Cup 2006 se skóre 47 bodů. Druhé místo patří České republice se ztrátou 2 bodů. Polsko je se 27,5 body třetí, Maďarsko se čtvrté (24) a Rakousko páté (16,5). Předání poháru probíhá při slavnostnímu nástupu Middle European Cup 2006. Týmy přebírají medaile z rukou prezidenta SAWRR Štefana Pačese a tým vítězný navíc ještě putovní pohár MEC. Přátelská atmosféra provází vyhlašování výsledků i závěrečné společné foto všech týmů. Gratulujeme vítězům, děkujeme všem za účast, děkujeme pořadatelům za sportovní zážitek a skvěle odvedenou práci. Děkujeme sponzorům, zejména TIPOS, s.r.o., který závody doplnil hrou Texas Holdem Poker.
• Kočičí žena Kateřina Strakošová ve Freestyle reiningu.
Ride In Colours aneb to nejpestřejší nakonec
V barvách podzimu, v barevných kostýmech nebo na krásně zbarvených koních – můžete si vybrat nejvhodnější ekvivalent názvu akce, která v sobě skrývala hned několik soutěží. Do areálu Lovecké chaty v Horce se poslední říjnový víkend opět sjeli jezdci, aby zde změřili síly v prestižním reiningu pod hlavičkou NRHA (národní reiningové asociace), v závodě Autodemont Cup i v disciplínách tak trochu nevšedních. Součástí RIC byly totiž i parawesternové závody ŠEMÍK 2006 pro handicapované jezdce.
Sobotní program otevřely reiningy NRHA třídy intermediate non pro a intermediate open. V první třídě zvítězila při své premiérové jízdě Martina Krajcarová z Brna s novým hřebcem Nic Of Tradition, přivezeným z Německa. Druhá soutěž patřila Lukáši Brůčkovi ze Štěnovického Borku s koněm Pedro, díky neskutečně rychlé, ale přitom precizní jízdě. Následovaly reiningy pod hlavičkou Autodemont Cupu. Z mladých jezdců byla nejlepší Tereza Klausová s hřebcem Littles First z Nové Ameriky, její soupeřce Martině Šmírové z Kozlovic se však podařilo získat díky shodnému skore hned dvě druhá místa – jednou s klisnou KR Happy Hour z Lovecké chaty a jednou se svojí klisnou San Della Lena. V hodně obsazené kategorii mladých koní zvítězil valach Pedro s Lukášem Brůčkem, opět excelentní jízdou, kterou rozhodčí pánové Havlík a Doležán ohodnotili každý na plných 70 bodů. I reining senior patřil tomuto „letci“ na rychlých kruzích, tentokrát měl pod sebou hřebce Percy Hollywood. Mezi jezdci amatéry si nejlépe vedla další brňačka Helena Týralová s valachem AP Colonel San Chico. V NRHA Open měl vítěz 142,5 bodu a nebyl to nikdo jiný než Lukáš Brůček s Percy Hollywood.Tentokrát na něj čekala vedle poháru i bronzová soška. Díky velkému počtu startujících se soutěže posunuly a tak parawestern přišel na řadu odpoledne. O to více diváků se řadilo kolem venkovní arény, aby shlédli výkony mladých i starších sportovců s nejrůznějším handicapem. Soutěže pořádané sdružením Šemík byly první mezinárodní na našem území, mezi jezdci však panovala atmosféra naprosto pohodová a přátelská. Nebylo přeci důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Nadšení zářilo ze všech jezdců, kteří odvážně sami nebo za pomocí asistentů zdolávali trailové překážky nebo absolvovali předepsané chody a obraty v horsemanshipu. Vedle členů sdružení Šemík z Řícmanic u Brna se na trati objevili jezdci JK Svobodný statek Blažkov (z Křižanovského ústavu) a Lukáš a Klára Kováčovi z Hronoviec, které trénuje MVDr. Karol Hollý. Někteří z nich jeli na vypůjčených školních koních a bylo až dojemné pozorovat koně, s jakou opatrností a obezřetností svým novým jezdcům naslouchají.
Zážitek z netradičních trailových překážek čekal všechny účastníky EXTREM trailu. Průchod stěnou z igelitových fáborků všichni zvládali, bazének s vodou už byl o poznání náročnější. Nejlépe si s všemi nástrahami poradil „veterán“ René Gabriel a Skips Diablo Bar. Kdo vydržel až do večera, zažil nádhernou Free Freestyl jízdu – krojované valašky Peťky Horké, která na své WPB klisně jela bez uzdění na lidovů notečku. Ovšem o zábavu bylo postaráno i mezi soutěžemi - během dne byly na programu dech beroucí kaskadérské ukázky v podání známé pražské skupiny Caballos, vystoupení s lasem a bičem manželů Rárových či outdoorové lanové aktivity pro děti i dospělé. Zdatní jezdci také vyrazili na tradiční Hubertovu jízdu Litovelským Pomoravím. Nedělní program byl volnější a začal NRHA reiningy mladých jezdců, kde ve třídě do 13 let zvítězila Tamara Korešová a ve třídě od 14 let Martina Šmírová. NRHA OPEN byla poslední třídou, kde se bojovalo o bronzovou sošku. Málem ji vyhrál Roman Zimmermann ze Zalešanského mlýna, ale musel se spokojit „jen“ se druhým a třetím místem, které vyjel se hřebci RDH Genuine Cookie a Jacs Indy Striped. Vítězem se totiž stal další reprezentant Štěnovického Borku- Lukáš Jirák s klisnou SR Sweet N Low. Na plzeňsko tak putovaly obě cenné trofeje. Závěrečná patřila Freestylovým reiningům na vlastní choreografii - zde se sčítalo nejlepší skore z klasické a z volné reiningové jízdy. O krásné masky nebyla nouze, vítězkou se stala kočičí žena Katka Strakošová s Brooks Legacy, na drápky jí šlapala Helena Týralová, třetí byla záchranářka Veronika Živnová. Krásné masky měly také Popelka Pavla Koutná, Kleopatra Karla Gabrielová nebo Saxana Vendula Černochová. V Horce se zkrátka nikdo nemohl nudit. Za závěrečného taktu písničky Není nutno není nutno se rozloučili jezdci se sezonou 2006 a nám nezbývá než poděkovat Jardovi Havlíkovi za skvělý nápad, s jehož realizací pomohl celý tým pana Sedláčka z Lovecké chaty, Kamila Švestková, Eliška Zimmermannová a mnoho dalších. Takže sezona 2006 je za námi, ať žije sezona 2007!