Amady červenohlavé potřebují, stejně jako většina chovaných ptáků, celoročně střídavé krmení. Nabídka nebude mimo dobu hnízdění obsahovat mnoho živočišného, ale ani zeleného krmení. Chovatel pan Mayer podává svým amadám směs více druhů suchých pros s vyšším přídavkem lesknice, semen trávy srhy říznačky (Dactylis glomerata) a trochy loupaného ovsa. Na zvláštní misce dává ještě směs semen různých rostlin z naší přírody. Amady jsou přímo vysazeny na semena s vysokým obsahem tuku, mohou se jim však poskytovat jen v omezeném množství, aby netloustly. Namísto toho mohou dostávat semena ve stavu mléčné zralosti, např. červené nebo bílé proso (v době zrání je ukládáme do mrazničky). Ve vegetačním období dáváme všechny dosažitelné druhy trav a plevelných rostlin. Oblíbená jsou semena naklíčená, sladká jablka a salátové okurky. Ze živočišné potravy dáváme amadám červenohlavým pouze larvy potemníka moučného, pokud možno bílé, právě převléknuté. Kukly lučních mravenců a larvy brouka plesnivce obilného (v Německu je nabízen pod názvem Buffalowurm) žerou amady sice velmi rády, ale chovatel Mayer má dojem, že působí příliš aktivně na hnízdní pud. Proto po opakovaných neúspěších nejen u amad červenohlavých, ale i jiných druhů astrildovitých, přestal kukly a larvy plesnivce dávat.
Vitamíny a minerálie jsou samozřejmostí, což platí i o stopových prvcích. Početná skupina německých chovatelů se zabývala pokusy o správné výživě amad červenohlavých (rod Erythrura–Amblynura). Především je zajímala semena dvouděložných rostlin. Do této čeledi patří například bodlák, čekanka, mák, drobná slunečnice a semenec. O semena řepky, lnu, salátu a drobných bukvic byl malý zájem. Z travních semen byla na prvním místě lesknice, následovaná různými druhy pros (mohár, senegalské a bílé/stříbrné), lipnice (např. úzkolistá) a jiné druhy travin. Chovatel Mayer dával svým amadám dlouhá léta pitnou vodu odstátou, ale od určité doby dává vodu přímo z vodovodu a u svých ptáků žádnou změnu nepozoroval.
Stručně ještě o krmení amad červenohlavých z jiného pramene: základem je směs všech dosažitelných druhů pros, lesknice, travních semen s menším množstvím loupaného nebo bezpluchého ovsa. Při podávání semen s vyšším obsahem tuku (semenec, nigr, Perila) je nutná opatrnost. Některé amady je sice rády konzumují, ale způsobuje to u nich ztučnění a narušení jater. Semena ve stavu mléčné zralosti jsou velmi oblíbená a měla by především v době odchovu mladých tvořit základ krmné dávky. V tomto směru nejsou amady vybíravé, ale v období klidu je nutno příděl naklíčených zrnin snížit! Zelené všeho druhu a ovoce (především jablka) berou amady rády. Jsou velkými konzumenty živočišné potravy. Dávky je ale nutno regulovat, při odchovu mladých musí být dávky vyšší, v době klidu musí být snižovány! Riziko narušení jater je vysoké a opatrnost je proto na místě.