Mláďata maki trpasličích (Microebus murinus).
K návštěvě jihlavské zoo v těchto dnech láká nejen příjemné slunečné počasí, ale také nová letošní mláďata, kterými se to zde doslova hemží. Kromě již „tradičních“ mláďat, mezi něž patří jehňátka ovcí romanovských, kůzlata koz kamerunských nebo malí klokánci, se návštěvníci mohou těšit například na miminka drápkatých opiček – tamarínů pinčích nebo kosmanů zakrslých. „Na hřbetě“ nosí svá mláďata také všechny tři druhy lemurů (rudočelý, černý a kata), o něco menší jsou dvojčata nočních příbuzných lemurů – maki trpasličích – pokud neměříme ocas, jsou menší než lidský prst. Koťáko se prohání ve výběhu koček slaništních, malé vydřičky teprve mžourají ve vnitřní expozici vyder malých a celkem deset přírůstků je i u nosálů červených.
Mládě maki trpasličích (Microebus murinus).
Vzácnou novinkou jsou nyní již téměř měsíční trojčata manulů, která se v jihlavské zoo narodila úplně poprvé 19. dubna 2008. Čtyřletá matka mláďat pochází z polské Zoo Poznaň, otec se narodil v Ostravě.
Mládě manula (Otocolobus manul).
Manul (Ocotolobus manul) je divoká dlouhosrstá kočka, která obývá kamenité stepi a hory Mongolska a Číny (až do výšky kolem 4 000 m. n. m.). Je velká asi jako domácí kočka, ale už na první pohled zaujme hustou a dlouhou srstí. Toto samotářské zvíře loví v noci nebo za úsvitu a za soumraku. Jeho hlavní kořistí jsou malí hlodavci, hmyzožravci a ptáci. Zvláštností manulů je, že nemňoukají, ale vydávají zvuky, které znějí jako štěkot malého psa. Mláďata se rodí po devíti až deseti týdenní březosti. V minulosti byli manulové ve velkém loveni pro svou kožešinu. To je nyní ve většině států, kde se vyskytuje, zakázáno. Přesto však patří mezi ohrožené druhy zvířat. V České republice chová manuly kromě Jihlavy ještě Zoo Praha, Ostrava a Chomutov.