Jihlavská Zoo se v těchto dnech raduje z unikátního odchovu dvojčat jednoho z nejohroženějších druhů drápkatých opic – lvíčků zlatých. Dvě mláďata zatím neurčeného pohlaví se narodila 27. května v Amazonském pavilonu a Zoo Jihlava se tak stala druhou zoologickou zahradou v ČR, které se podařilo tyto vzácné a ohrožené savce rozmnožit (v loňském roce se narodila dvojčata v Zoo Dvůr Králové nad Labem).
Čtyřletá matka mláďat pochází z anglické Zoo Marwel, desetiletý otec ze Zoo Copenhagen (Dánsko) a v Jihlavě se setkali v prosinci loňského roku. Vzhledem k tomu, že doba březosti u lvíčků je pět měsíců, vypadá to, že si rychle padli do oka a byla to doslova „láska na první pohled“. Týden stará mláďata jsou věrným obrazem svých rodičů, pouze jim chybí hříva. Při „výchově“ pomáhá i samec, který je nosí na hřbetě. Samička mláďata nejprve několik týdnů kojí, poté jim začne pomalu dávat pevnou stravu, kterou pečlivě rozmačká ve svých prstech.
Lvíčci zlatí (Leontopithecus rosalia) dostali své jméno podle „lví“ hřívy kolem tváře, kterou mohou při vzrušení naježit. Ve slunečním světle se jejich srst třpytí jako posypaná zlatým prachem. Tito malí primáti obývají malé a stále se zmenšující území v rozlehlých rovníkových lesních oblastech Brazílie a největší ohrožení pro ně představuje ničení jejich přirozeného životního prostředí původních deštných pralesů. Proto jsou zapsáni do tzv. Červeného seznamu IUCN do kategorie ohrožených druhů - odhaduje se, že v dnešní době žije ve volné přírodě posledních několik stovek zvířat.
Lvíčkové žijí v pevných rodinných svazcích, živí se jak rostlinnou, tak živočišnou stravou (ovocné plody, listy a různý hmyz). Jsou to největší zástupci čeledi kosmanovitých, kteří mají na předních i zadních nohou místo nehtů ostré zahnuté drápky, proto se nazývají také drápkaté opice. Kromě Jihlavy je chová ještě Zoo Dvůr Králové nad Labem, Olomouc a Ústí nad Labem. Jihlavská Zoo chová a rozmnožuje největší kolekci drápkatých opic v České republice.