Příprava musí být dobře propracována, protože reprezentuje excelentní nácvik techniky hry. Proto si zde uveďme několik dobrých cvičení k tréninku.
Jezdec pěšky obejde 2krát jízdárnu s poníkem na ruce - v kroku, v klusu a ve cvalu. Cvičení jezdec ukončí vždy s poníkem na ruce, a to projitím slalomu.
Cíl: Jezdec se naučí jít paralelně (zároveň) s poníkem a neustále jej držet.
Skupina 5 jezdců jezdí vedle sebe - třmen na třmenu - 2krát kolem jízdárny na levou ruku, 2krát kolem jízdárny na pravou ruku. Postupem času, až si koně zvyknou takto chodit v kroku, mohou jezdci klusat a posléze i cválat.
Cíl: Navyknutí ponyho na pohyb ve skupině, což je také výhodné při představení družstva před veřejností (slavnostní nástupy apod.).
Dva jezdci jezdí na kruhu (průměr 10 m) na levou ruku a tři ostatní jezdí vně kruhu v protisměru (tedy na pravou ruku). Vždy, když se jezdci míjejí, tak se vzájemně tlesknou do dlaní. Pro nácvik štafety si posléze mohou předávat různé předměty (talíř, sklenice...). Po chvíli jezdci změní směr - ti co jezdili na levou ruku, budou jezdit na pravou ruku a naopak. Jestli se toto cvičení obejde v kroku bez potíží, je možné přejít do klusu a posléze do cvalu.
Cíl: Naučit se vést koně na kruhu a příprava na štafetu.
Práce ve dvou na předávce štafety. Dva jezdci stojí od sebe 15-20 m. Jeden zůstane stát a druhý vyrazí k němu a vzájemně se tlesknou do dlaní. Pak předávající cválá ještě 20 m a zastaví. Po 2-3 opakováních se jezdci vystřídají.
Cíl: Naučit se co nejpřesněji a nejrychleji předávat štafetu.
Cvičení ve dvou vedle sebe, plec na plec a přetlačují se (jako ve hře pólo) - v kroku, klusu a ve cvalu. Následně mohou jezdit třeba stylem slalomu - těsně vedle sebe - jednou vpravo, jednou vlevo...
Cíl: Naučit poníka ježdění třmen na třmenu.