Místní říkají, že je to ráj na zemi, který se nachází na řece mezi zelení stromů v severozápadní části poloostrova Lignano, mezi břehy řeky Tagliamento. Zoo je oázou obydlenou zvířaty, plnou bujné vegetace s mnoha jezírky a potoky. Můžeme zde vidět velbloudy, hrochy, opice, pštrosy, plameňáky, klokany, lvy, lamy, jaguáry, antilopy … Součástí zoo jsou také rostliny a akvárium. Za zmínku jistě stojí výchovný program pro děti, jehož součástí jsou domácí zvířata, např. slepice, králíci, husy i kůň. Děti se jich mohou nejen dotýkat, ale také se zúčastnit jejich krmení. Stěžejní je i vzdělávání návštěvníků formou plakátů, projekcí a prohlídky zahrady s průvodcem. Je zde vidět snaha o zachování jednotlivých druhů zvířat, způsob chovu je na vysoké úrovni a patrná je i spolupráce s vědeckými ústavy a univerzitami. Zvířatům se životní prostředí upravuje dle specifických podmínek pro jejich chov a jsou pod neustálým dohledem veterinářů, kteří dohlížejí na jejich zdravotní stav. Zoologická zahrada také zprovoznila webové stránky www.parcozoopuntaverde.it s novou grafikou, které plní funkci nejen informativní, ale také interaktivní. Díky jim je možná virtuální prohlídka zařízení, můžeme se vydat „na cestu“, objevovat jednotlivá zvířata a procházet různá místa.
Zlaté hřívy
Tato zoologická zahrada má také prvenství v chovu Lvíčka zlatohlavého (Leontopithecus chrysomelas). Narodilo se jim totiž první mládě po rodičích chovaných v zajetí. „Leonci“ jsou známí také jako opice se lví hřívou, patřící do rodiny kočkodanů. Je to jihoamerická opička se zlatou hlavou, která původně žila v pralesích Brazílie, na jihu státu Bahia a nyní se dostala na seznam ohrožených druhů díky kácení deštných pralesů a odchytům lovců právě pro jejich atraktivní zbarvení.
Zlatou hřívu mají na temeni hlavičky, na tvářích a na krku. Barva srsti je převážně černá se zlatou a červeně-oranžovou hřívou. Opička se živí hlavně ovocem, hmyzem, v přírodě žije ve skupinách po dvou až osmi zvířatech. V noci spí v dutinách stromů. Běžně dosahuje hmotnosti 500 až 700 gramů. Má dlouhý ocas, který jí pomáhá udržovat rovnováhu při skákání po stromech, dlouhé prsty jí umožňují pevně se přidržovat větví. Březost u této opičky je 125 až 130 dní, rodí se jedno až dvě mláďata. Mláďata nosí na zádech oba rodiče, přičemž mládě se jich drží kolem krku či pasu. V přírodě se vyskytují čtyři druhy, ale v zajetí jsou chovány pouze tři.
Zoologická zahrada Punta Verde je oblíbeným místem pro návštěvy nejen místních obyvatel, ale hlavně turistů, kteří chtějí sobě i dětem poskytnout také jiné zážitky než jen koupání v moři.