Pár byl umístěn do vnitřní temperované ubikace v pavilonu ptáků. Rozměry vnitřní ubikace jsou 2,7 × 2 m. Vnitřní ubikace je v případě aktuální potřeby posvěcována umělým osvětlením. Ptáci mají možnost výletu do venkovní voliéry o rozměrech 2,1 ×5 m. Ve venkovní voliéře zapínáme dle počasí zhruba třikrát denně rosení asi na 15 minut. Do vnitřní ubikace byla umístěna hnízdní budka o rozměrech 55 × 55 × 90 cm (d × š × v).
Celá krmná dávka je rozdělená na 5 jednotlivých krmení během dne. V 7 hodin ráno dostávají arové několik piškotů. V 9 hodin podáváme krájenou zeleninu – okurku, rajče, papriku, kedlubnu, červenou řepu, čínské zelí atd.; pařenou zeleninu – baby zelenina (hrášek, kukuřice, mrkev), fazolové lusky, růžičková kapusta, mini kukuřičné klásky; vařenou zeleninu a vaječnou míchanici, do které přidáváme NutriBird A 19. V poledne ptáci dostávají vařené vejce. Odpoledne ve 14 hodin dostávají směs Premium Prestige Parrot (firma Versele Laga). Tato směs tvoří třetinu odpoledního krmiva. Druhou třetinu tvoří směs na nakličování, ze které se část namočí na 2–6 hodin a druhá část se 5–10 minut povaří. Třetí třetinu odpoledního krmení tvoří spařená zelenina, nakrájené ovoce: jablko, hruška, banán, hrozny, jahody, nektarinky a směs zrnin pro velké papoušky. Stejně jako do ranního krmiva přidáváme NutriBird A 19. Poslední krmení je odpoledne v 15.30 hodin, kdy podáváme různé druhy ořechů: vlašské, lískové, mandlové, makadamové nebo pekanové. Během vegetačního období dostávají arové různé druhy okusu: vrbu, dub, lípu, břízu apod. Jako doplněk a zpestření krmné dávky navíc podáváme čerstvé zelené krmivo: pampelišku a ptačinec. Ptáci mají po celý den samozřejmě stálý přísun čerstvé vody.
Tento pár poprvé zahnízdil v roce 2011, kdy samice snesla během roku celkem 5 vajec ve dvou snůškách. Všechna vejce byla neoplozena. V roce 2012 pár opět neúspěšně zahnízdil a samice snesla celkem 4 vejce, opět ve dvou snůškách. V roce 2013 bylo u páru pozorováno více harmonie, nicméně se opakovaly předchozí dva roky a měli jsme od tohoto páru opět dvě neoplozené snůšky. I přes neúspěšná hnízdění byl u páru pozorován dlouhodobý vývoj k lepšímu, kdy se pár choval více harmonicky. Před hnízdní sezonou 2014 jsme se pokusili udělat některé změny, a to především v krmné dávce a denním režimu. V roce 2014 pár zahnízdil v únoru a 12. 2. 2014 byla při kontrole hnízdní budky objevena 2 vejce. Při další kontrole, která proběhla 18. 2. 2014, byla v budce 3 vejce. 12. 3. 2014 se vylíhlo 1. mládě, které se stalo historickým prvoodchovem tohoto druhu v naší zoologické zahradě. V hnízdní budce zatím bohužel nemáme nainstalované kamery, takže jsme museli mládě kontrolovat my, čímž jsme stresovali rodiče. Z tohoto důvodu jsme kontrolu prováděli velmi opatrně jednou týdně, když se chovatelkám podařilo zavřít oba rodiče ve venkovní voliéře. Rodiče se o mládě starali velmi pečlivě a mládě velmi dobře přibývalo na váze až do úplného opuštění hnízdní budky.
Otázkou pro nás zůstává, co bylo hlavním důvodem úspěšného hnízdění po několika sezonách, kdy se pár nepářil. Před poslední (úspěšnou) hnízdní sezonou jsme změnili několik významných věcí. Je však také možné, že se pár zkrátka postupně vyvíjel, dospíval a harmonizoval. Z tohoto důvodu je velká škoda, že neznáme přesný věk těchto jedinců.
Za tento úspěšný odchov mimo jiné vděčíme našim chovatelkám z úseku ptáků, za jejich celoroční péči o chovný pár, a pevně věřím, že na tento chovatelský úspěch navážeme i v příští hnízdní sezoně.