Jsou to středně velcí ptáci asi velikosti naší straky. Samec je na spodní části těla světlešedý. Tomuto odstínu se říká holubí šeď. Jsou to takoví alexandři rudohlaví bez rudé hlavy. Mají černý límec lemovaný modrozeleně. Samec má zobák červený, samice černý.
V našich chovech to byli vždy spíše vzácnější chovanci. Pocházejí z lesů západní Indie, kde žijí při pobřeží Indického oceánu ve státech Kerala, Karnataka a Maharaštra.
Pozor, aby klíčená semena neplesnivěla. Všechno proplachované a čerstvé. Trus dávat pravidelně vyšetřit na střevní parazity.
Velikostí těla jsou podobní alexandrům malým nebo o něco silnější. Barevně jsou celí světle šedivozelení. Na zádech zelení, na hlavě a spodině těla v odstínu holubí šedi. Na krku mají typický černý límec lemovaný zelenomodrou barvou. Pohlaví lze odlišit podle barvy zobáku.
Pocházejí z tropických krajů a nemají pověst otužilých ptáků. V zimě je proto drží jejich chovatelé při teplotě nejméně dvaceti stupňů. Přechod do venkovních voliér může činit potíže.
K hnízdění je nejvhodnější takzvaná kmenová budka. Všichni alexandři mají rádi hlubší dutiny. Podle dr. Veselovského všechny hnízdní dutiny, které v Indii měřil, byly hluboké nejméně jeden metr.
Lze je držet i ve velkých klecích, naděje na odchov je však spíše ve venkovních nebo skleníkových voliérách.
Základem je sice směs semen pro papoušky, ale musíme brát v úvahu, že ve své domovině suchých semen moc nenajdou. V teple a vlhku zase hned všechno klíčí. Kromě suchých semen podáváme hodně klíčeného, zeleného, ovoce, zeleniny, bobulí a ořechů. Větve pro okus.