Arassari zelený má být nejmenším druhem z čeledi tukanovitých. Všichni jsou typickými ptáky pralesů Jižní Ameriky. Jsou to příbuzní datlů, když jsou řazeni do řádu šplhavců. Mají totiž stejně utvářenou nohu. Jsou to ptáci plodožraví, základní složkou jejich potravy jsou všemožné plody. Jsou to však ve skutečnosti všežravci, kteří spolknou vše, co najdou. Od hmyzu až po drobné ptáky.
Čeština používá pro čeleď tukanovitých pouze dvě rodová pojmenování, arassari a tukan. Arassariové bývají menší a mívají zubaté okraje zobáku. Celá tato čeleď jsou ptáci, kteří se vyznačují ohromnými, dlouhými a pestře zbarvenými zobáky. Zobák je lehký, protože je komůrkovité stavby.
Nejsou známy specifické neduhy těchto ptáků. Mají mít možnost koupání, ale i sprchování, občas. V jejich vlasti často prší.
A pozor, ani ve sklenících nesmí být průvan, což člověk často nevnímá.
Pták o velikosti naší sojky nebo kavky, s nápadně velkým zobákem a krátkým ocasem. Zelenou barvu však na jeho těle moc nehledejte. Svrchu těla, hlavně na hlavě, je samec černý, samice na hlavě hnědá. Horní čelist zobáku světlá, spodní černá, u kořene pestrobarevná. Prsa a spodina těla jsou žlutozelené. Žádná výrazná zeleň.
Jsou to poměrně velcí ptáci, kteří vyžadují prostor a teplo. Pochází z tropických lesů severovýchodu Jižní Ameriky. Buď tedy větší voliéra ve skleníku, anebo celý skleník. Hnízdí v dutinách. Po snůšce je samice v dutině zazděna a krmena samcem.
Všichni živočichové živící se ve větší míře ovocem mají řídký trus. S tím musíte počítat. Na omezenějším prostoru se musí často uklízet a vymýšlejí se různé směsi, které absorbují řídký trus. Doporučuje se do směsí přidávat rašelinu.
Velké. Nejsou to sice žádní vynikající letci, ale potřebují pohyb, aby mohli přeskakovat po silnějších větvích.
Základem je na kousky krájené ovoce různých druhů, dále průmyslově vyráběné granule pro plodožravé ptáky, větší druhy hmyzu od velikosti moučných červů, někteří chovatelé používají i granule pro kočky.