Středně velký jihoamerický papoušek, který není nijak pestře zbarvený. Je dobrým příkladem taxonomických manévrů, když byl a je řazen do různých rodů.
Existují dvě základní tendence, které řadí buď do početných rodů, nebo tyto rody rozdělují na více rodů dalších. V takovém případě však celý systém ztrácí na přehlednosti. Důležitější jsou velké celkové práce, jež uvádějí celý systém, než práce dílčí. Obvykle také nebývají nové, ale přináší jen staré, oprášené názory.
Ptákům poskytujeme možnost koupele. V uzavřených místnostech pozor na průvan.
Středně velký papoušek siluetou těla podobný větším arům. Je v podstatě celý zelený, čelo a líce šedomodré. Okolí oka má lysé. Horní polovina zobáku je světlá, spodní tmavá, až černá.
Samec i samice jsou stejně zbarvení. Samice má být však na hlavě více zelená a menší v těle.
V evropských chovech nejsou příliš rozšíření. Jsou to ptáci žijící v korunách stromů. Jsou vhodní spíše do voliér, pokud chceme dosáhnout odchovů.
Vhodnější jsou pro ně stromové budky. V zimě vyžadují zateplenou místnost. Chovat se mají v páru. K jiným ptákům mohou být agresivní.
Doporučuje se spíše menší voliéra než klec, i když přezimovat mohou i ve větší kleci.
Základním krmením je směs semen pro střední papoušky. Slunečnice, semenec, různé odrůdy prosa, lesknice, loupaný oves. Vše podávat i v naklíčeném stavu.
Měkké, naklíčené lze podávat i pšenici a kukuřici. Zelené krmení. Krájenou kořenovou zeleninu a ovoce.