Velký kakadu, který se objevoval v evropských chovech spíše dříve než v současnosti. Je známý již z Brehmových knih o životě zvířat, kde byl uváděn pod jménem kakadu červenočečelatý. Dostal se do znaku chovatelského klubu KPEP založeného v Praze roku 1930.
Pták původem z Austrálie, je zde domovem na rozsáhlém území v jihozápadní části kontinentu.
Je zapotřebí poskytnout jim možnost koupele. Čas od času nechat vyšetřit jejich trus na přítomnost střevních parazitů.
Velký bílý pták, na lících a spodní části těla růžový. Čelo červené. Má vysokou, nápadnou chocholku. Když tuto chocholku vztyčí, je vidět její výrazné pruhování ve třech liniích. Červená, žlutá, červená. Hnízdí v dutinách stromů, které nemusí být zvlášť velké a hluboké.
V Evropě se choval tak málo, že se zprávy o jeho chování liší. Jedna z nich říká, že zkrotne a potom zahnízdí i v kleci, podle zpráv dalších chovatelů vyžaduje velký prostor. V berlínské zoo byl chován pár ve velké čtvercové voliéře o rozloze dobře 5 × 5 metrů.
Vzhledem k jeho vzácnosti v chovech a také tělesné velikosti je lepší poskytnout ptákům větší prostor k životu.
Základním krmením bude směs zrnin pro velké papoušky. Dále ořechy, bobule, ovoce, krájená kořenová zelenina. Existují i granule s vyváženou skladbou, obvykle je však nutné ptáky na takovou potravu zvyknout. Respektive poskytnout jim čas, aby si zvykli.