Kakadu žlutolící je svým vnějším zjevem zmenšeninou kakadu žlutočečelatého, od kterého se dále odlišuje žlutou skvrnou na lících. Ta může být různé velikosti i odstínu. Žlutá péra v chocholce mohou být také různého odstínu.
Oranžovou barvu chocholky má forma z ostrova Sumba, C. s. citrinosristata. Ptáci jsou domovem na ostrovech východní části Indonésie. Tento druh bílých kakadu je nejčastějším chovancem v evropských klecích.
Ochočené ptáky je dobré občas sprchovat vlažnou vodou, jinak jim poskytneme možnost koupele. Pozor na průvan.
Pták asi velikosti kavky až vrány, celý bílý, kromě žluté, dozadu protažené chocholky a žluté skvrny na lících. Spodní krovky ocasní nažloutlé, také spodní strana křídel je žlutá. Viditelné jen za letu. Obě pohlaví jsou stejně zbarvená, nelze je pohledem odlišit.
Ptáci jsou často drženi samostatně jako domácí mazlíčci. V takovém případě je možné považovat je za ochočené. Sedí na rameni svého majitele. Neznamená to však, že nemohou uletět. Nezapomínejte, že svoje okolí neznají, nemohou se orientovat a vrátit zpět.
Držíme-li ptáky v páru, chce to voliéru anebo alespoň opravdu velkou klec. V zimě je musíme držet v teple, pochází z tropických krajů.
Jednotlivého ptáka můžeme držet v kleci asi 80 cm šířky a 50 cm výšky. Pár v kleci alespoň jedenkrát tak velké.
Základem je směs semen určená pro velké papoušky. To jsou různé odrůdy slunečnice, semenec, kardi, loupaný oves, proso, lesknice. Ořechy, bobule, krájené ovoce a kořenová zelenina, zelené krmení. Vitaminy a minerály je možné podávat do vody.