Chovatelské Evropě je stříbrozobka zpěvná známá již od roku 1776. Svou malou náročností a vysokou snášenlivostí je ideálním druhem pro začínající chovatele.
Stříbrozobka zpěvná nemá žádné zvláštní zdravotní obtíže. Aby nedošlo k vyčerpávání organismu velmi plodných ptáků, je potřeba jim umožnit v roce odpočinek bez hnízdění.
Stříbrozobka zpěvná se vyskytuje v severní Africe od Senegalu až k Rudému moři. Žije také ve východní Africe, kde má rozšíření až do střední Tanzanie. Vyhledává suché stepi a polopouště, v době hnízdění se páry zdržují i poblíž lidských sídel. Hnízda si staví v křoví, některé populace využívají i opuštěná hnízda snovačů.
Pohlaví rozeznáme jen podle zpěvu samce. Zpěv je příjemný a samec zpívá prakticky celý den. Mezi chovateli může docházet k záměně se stříbrozobkou malabarskou, se kterou může dojít i k nežádoucímu křížení. Stříbrozobka zpěvná má kostřec čistě černý, neměl by mít ani světlý nádech, který by prozrazoval, že jde o křížence.
Ke křížení může dojít i s např. chůvičkou japonskou a jinými druhy astrildů, proto je nutné opatrnosti při sestavování smíšených voliér.
Lze je chovat v kterémkoliv zařízení, přes léto nejlépe ve venkovní voliéře. Hnízdí v budkách i hnízdních košíčcích. Snůška je tvořena 3 až 6 vejci, inkubace trvá 11 až 13 dní. Mláďata jsou po vylíhnutí holá a mají šedofialovou kůži. Za 3 týdny vylétnou z hnízda. Přepeřují za dalších 5 až 8 týdnů.
Mohou být ubytované a spolehlivě hnízdí jak v klecích, tak ve voliérách. Jako vždy i zde platí, že větší prostor je lepší. Ptáci v dobré kondici mohou být v zimě drženi při teplotě kolem 10 °C. Vzhledem k podmínkám v místě přírodního výskytu je ale vhodnější jim poskytnout teplejší podmínky a umožnit v létě ptákům pobyt na slunci.
Krmíme prosem, lesknicí a dalšími drobnými semeny v suchém i naklíčeném stavu. Podáváme zelené krmení (ptačinec žabinec, listy smetánky lékařské, atd.).
Samozřejmostí je grit a zdroj vápníku. Vodu nabízíme nejen k pití, ale také ke koupeli. V době hnízdění je nebytná živočišná složka v potravě, kterou zajistíme vaječnou míchanicí, popř. hmyzem.